Kto som

Volám sa Eva Tóth a pochádzam zo stredného Slovenska. Študovala som na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského vedecký odbor Biológiu so špecializáciou na fyziológiu a etológiu.

„Pôvodne som však vôbec nemala jasno v tom, čomu sa chcem venovať, lákalo ma aj umenie, konkrétne spev, avšak úspech sa nedostavoval a rodičia ma skôr podporovali v “ normálnom“ povolaní, prírodné vedy sa preto javili ako najlepšia voľba. Našťastie som si tam našla oblasť, ktorá ma uchvátila na dlhé obdobie. Bola to  fyziológia človeka, učarovala mi dokonalosť ľudského tela, tak zložitý komplex neuro-endokrinných procesov, chemických mechanizmov a zákonitostí…“

Po štúdiách moje kroky smerovali do oblasti farmaceutického priemyslu, kde som pracovala viac ako 10 rokov na rôznych odborných pozíciách.  Práca sa však postupne pre mňa stala naozaj len „Práca“. Popri robote som sa vo voľnom čase začala čoraz intenzívnejšie venovať alternatívnej medicíne a metódam na odstraňovanie napätia, stresu a emocionálnych blokov. Získala skúsenosti s koučingom, kvantovým dotykom, metódou Mindfulness a Access Consciousness. Začala som intenzívne na sebe pracovať používaním terapie Cesta od Brandon Bays. V priebehu tohto obdobia získala certifikáty nutričnej a detoxikačnej špecialistky.

Ako som postupne získavala väčšie napojenie na svoju vlastnú intuíciu a životné smerovanie, nebola som schopná viacej pracovať v oblasti obchodu. 

V roku 2018 odišla z farmaceutického priemyslu a začala som postupne rozvíjať svoje vlastné vízie.

„Za číslami, tabuľkami, plánmi mi chýbali reálni ľudia. A okrem toho, moje vnútorné nastavenie bolo vždy také, že ak mám do niečoho investovať energiu, musím s tým byť stotožnená. Rodičia aj mnohí známi mi hovoria, že som rojko, idealista, že niekedy žijem v oblakoch a reálny svet je iný…“

V roku 2019 som založila Inštitút vitality -Heltens, ktorý sa zameriava na poradenstvo a kurzy v oblasti zdravého životného štýlu. Okrem toho vediem workshopy a školenia zamerané na energetickú medicínu a metódy na odstraňovanie stresu. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, intuitívnemu tancu, vizualizácií a práci s energiou. Zaujímavé je, že som sa dostala naspäť k hudbe a spevu, avšak inou formou. Hudbu intenzívne používam na svojich seminároch, obohacujem ich tak a dávam tak do každého kurzu jedinečnosť prítomného okamihu. 

„Počas štúdií na vysokej škole sa mi poradil môj prvý veľký úspech. V priebehu troch rokov som sa postupne zbavila 35 kg nadváhy. Bol to prvý moment, keď som začala premýšľať o tom, že veľa vecí môžeme vo svojom živote zmeniť, že nemusím byť obeťou genetickej predispozície, že môžem byť tvorcom svojho šťastia. Môj prvý úspech ma nakopol a začala som skúšať a hľadať svoje fyzické hranice. Vyvrcholením bol pre mňa zabehnutý košický maratón. Potvrdilo sa mi, že motivácia, vôľa a koncentrácia dokážu zvíťaziť nad telesnou únavou aj bolesťou.
Život ma však začal posúvať ďalej, začali sa mi dostávať do popredia duševné výzvy – spokojnosť s prácou, so životom, schopnosť žiť v prítomnosti, pociťovať radosť z obyčajných jednoduchých každodenných situácií. Práca vo farmaceutickom priemysle mi prestávala dávať zmysel. Život mi ukázal iné formy liečenia a pomoci sebe aj druhým – vo forme detoxikácie a očisty organizmu od fyzických aj psychických toxínov. Začala som aplikovať do praxe cielenú detoxikáciu, energetické liečenie, prácu s emóciami a emočnými blokmi. Dostala som sa k inovatívnej metóde odstraňovania napätia, stresu a nevysporiadaných tráum cez aktiváciu spontánneho telesného trasu.
A vydala som sa cestu… trochu inú…trochu odvážnu….trochu naivnú…trochu bláznivú…a taká som vlastne ja.“

Vzdelanie

  • Prírodovedecká fakulta UK, Bratislava,vedecký smer biológia – fyziológia

  • Semmelweis University, Budapesť, Health Services Management

Ukončené certifikácie 

Prebiehajúce certifikácie 

  • Somatic Stress Release Practitioner, Scott Lyons

  • Smart body, Smart Mind program, Irene Lyon

Ďalšie oblasti záujmu:

V priebehu môjho osobného rastu som sa dostala k viacerým zaujímavým metódam, ktoré ma postupne posúvali a rozširovali moje obzory. Patrili sem: Metóda RUŠ, Kvantové tvorenie, EFT, Mindfulness, Krija jóga, Kundalini jóga a i. Niektoré techniky fungovali pre mňa viac, iné menej, avšak tie, ktoré mnou výraznejšie zarezonovali, používam aj vo svojej súčasnej praxi ako doplnok pri poskytovaných službách.

Moje vzdelávanie však ani zďaleka nie je u konca. Každým dňom si obohacujem skúsenosti prácou s ľuďmi aj odbornými školeniami. Je zo mňa večný študent, konečne sa však učím len to, čo ma baví. Okrem metódy TRE® a práce so stresom, sa osobne rozvíjam výraznejšie v oblasti vedomého tvorenia reality a života, postupne napredujem v práci s vlastnou energie a energetickým liečením. Hlbšie ma zaujíma a fascinuje oblasť neuroplasticity, afirmácii, vnímanie prítomného okamihu a i.  Môj život mi obohacuje krásna rodina, vychovávam dve fantastické deti a zostať pri zemi mi pomáha môj IT manžel 😀 😀