TRE® workshopy

Skupinové workshopy sú vhodné pre klientov, ktorým nevyhovuje dochádzať na pravidelné týždňové kurzy, prípadne individuálne hodiny. Workshopy pozostávajú z viacerých teoreticko/praktických stupňov a záleží len na vás ako hlbolo sa chcete do problematiky neurogénneho chvenia ponoriť. Súčasťou workshopu je aj jedna individuálna telefonická konzultácia, ktorú je optimálne využiť medzi dvoma stretnutiami.

Skupinové workshopy spĺňajú všetky podmienky na úspešné teoretické zvládnutie metódy TRE®. Praktické zvládnutie metódy záleží od účastníka a jeho ochote metódu praktizovať a samozrejme aj miery stresu, ktorý je u každého individuálny. Workshopy sú určené pre klientov bez závažnejších zdravotných komplikácií. Tieto kurzy sú totiž obsahovo zhustené, sú náročnejšie na sústredenie, pričom je obmedzené individuálne riešenie špecifických otázok, či zdravotných problémov.

Workshopy sú rozdelené na viacero úrovní, len od Vás záleží, nakoľko sa chcete ponoriť do tajov neurogénneho chvenia.  

Intenzívne workshopy sú výrazne zamerané na správne praktické zvládnutie techniky aktivácie neurogénneho chvenia a následného aplikovania metódy do praxe. Workshop je z hľadiska zhusteného množstva preberaného obsahu náročnejší na udržanie koncentrácie.

Výhody skupinových workshopov

 • Vhodné pre klientov, ktorí sú časovo zaneprázdnení a vyhovuje im intenzívna výučba 

 • možnosť vytvoriť čisto ženské/mužské skupiny, alebo skupiny kolegov, kamarátov, známych 

 • kolektívna podporná energia

 • Počet limitovaný na 6 osôb

 • cenovo prijateľná alternatíva

Upozornenie:

 • Na skupinových workshopoch nie je možné z časových dôvodov rozoberať špecifické problémy jednotlivcov a viesť hodiny  podľa individuálnych potrieb jednotlivcov. Tento prístup je sa uplatňuje na individuálnych konzultáciách.
 • Organizátor si vyhradzuje právo zrušiť workshop v prípade, že sa mu nenahlási dostatočný počet účastníkov. Minimálny stanovený počet sú 4 účastníci. V prípade zrušenia workshopu bude ponúknutý náhradný termín.
 

Workshop I st.

Workshop I. stupeň patrí k úvodným workshopom venujúcim sa problematike neurogénneho chvenia, je rozdelený na 2 časti o celkovej dĺžke 4 hodiny. Tento workshop je cielený na prácu s napätím a elimináciou príznakov chronického stresu. Je prvým krokom v zoznámení sa s blahodarnými účinkami neurogéneho chvenia. Účastníci ho vyhľadávajú pre potenciál v uvoľnení napätia z tela, znížení úzkostných prejavov, depresií, paník, ale aj zlepšenia fyzického zdravia.

Prvá časť workshopu je skôr teoretická, kde sa preberajú informácie a skúsenosti o tom, ako súvisí stresová odpoveď s neurogénnym chvením, načrie sa do pôvodu a bezpečnosti neurogénneho chvenia, pričom účastníci na praktických príkladoch získajú orientáciu v možnostiach použitia neurogénneho chvenia v praxi. 

Druhá časť workshopu je čiste praktická, zahŕňa cielenú prácu s neurogénnym chvením, jeho aktiváciu pomocou série aktivačných cvičení. Domov odchádzate s praktickým návodom, ako používať neurogénne chvenie bezpečne a účinne, ako postupovať pri rôznych situáciách, prípadne čomu je vhodné sa vyhýbať. 

V cene je zahrnuté:

 • 1x workshop – 4 hod. – osobne

 • 1x 60 min. individuálna konzultácia – online

Bonus: Absolventi workshopu majú oprávnenie zúčastňovať sa pokročilých transformačných zážitkových udalostí zameraných na špecifickú problematiku, organizovaných v pravidelných intervaloch.

Aktuálne termíny

Intenzívny Workshop I st.

Termín:

 10. 06. 2023; čas: 8.30-13.00 

Kde:  Bratislava

Cena:

 100 eur

 

Účasť

 • Vek účastníkov kurzu je stanovený od 15 rokov vyššie, pričom pre mladistvých (15-18 r.) je potrebné priniesť písomný súhlas zákonných zástupcov. 

 • Je zakázané prísť na lekciu pod vplyvom omamných látok.

 • V prípade diagnostikovaného chronického ochorenia fyzického alebo psychického charakteru, alebo pravidelného užívania liekov nás prosím kontaktujte, účasť na skupinovom kurze je nutné prekonzultovať a zvážiť v závislosti od zdravotného stavu.

 • POZOR: Skupinového kurzu sa nemôžu zúčastniť tehotné ženy, ľudia po operácii, ak ešte nie sú dostatočne zahojené poškodené tkanivá.

Čo si priniesť so sebou

 • Na kurz je vhodné prísť v pohodlnom/športovom oblečení, v ktorom vie účastník vykonávať aj strečingové cvičenia. 

 • Pitný režim je zabezpečený

 • Karimatky a ostatné náčinie je zabezpečené

Workshop II st.

Workshop II. stupňa je určený pre absolventov úvodného základného workshopu I. stupňa. Od účastníkov sa očakáva, že už vedia na základnej úrovni pracovať s neurogénnym chvením, doma ho praktizujú a chcú sa posunúť hlbšie v teoretickej aj praktickej oblasti používania neurogénneho chvenia.

Celkovo je workshop je zameraný na pokročilé techniky práce s telom a praktizovaním neurogénneho chvenia, jedná sa hlavne o praktický workshop. 

Čo sa na workshope dozviete:

 • ako pracovať s neurogénnym chvením pri uvoľňovaní „starých zranení“, psychických a fyzických blokád

 • ako podporiť spriechodnenie tela 

 • problematika intervencii v práci s neurogénnym chvením

 • nástroje na podporu regulácie autonómneho nervového systému 

V cene je zahrnuté:

 • 1x workshop – 4 hod. – osobne

 • 1x 60 min. individuálna konzultácia – online

Aktuálne termíny:

Intenzívny Workshop II st.

Termín:

 10. 6. 2023 o 13:30-17.30

Kde: Bratislava, Peterská 8

Cena:

100 eur

Workshop trvá 4 hodiny. V prípade záujmu sa prosím hláste mailom, alebo telefonicky.  

Na všetky kurzy, workshopy, či individuálne lekcie sa treba prihlásiť telefonicky na čísle 0911443699, alebo emailom evatoth@heltens.sk

Referencie

Absolvovala som s pani Evkou úvod do metódy TRE, o ktorej som dovtedy vedela iba z rozhovoru a tak som mala iba hmlistú predstavu. Vdaka dôkladnému vysvetleniu teórie tejto metódy a veľmi dôkladnému praktickému nácviku viem ju už praktizovať i sama. Pani Evka sa nám venovala nad rámec, prispôsobila sedenie našim potrebám. Dozvedela a naučila som sa veľa o tom ako neurogénne chvenie navodiť a pripadne aj regulovať. Je dôležité mat správneho sprievodcu a nezačínať na vlastnú päsť. Očakávam od tejto metódy zmiernenie môjho vnútorného napätia a emocionálnu odolnosť, čo potrebuje myslím väčšina z nás. Odporúčam ďalej a určite plánujem navštíviť Heltens Vitality Institute znova.
Martina Sopková
Ďakujem pani Eve Toth za sprevádzanie počas seminára o metóde TRE. Táto metóda ma zaujala už pred niekoľkými mesiacmi. Snažila som sa cvičiť doma podľa videa, ktoré som našla na internete, ale môžem povedať, že efekt a aj pocitový zážitok byť priamo na seminári je naozaj neporovnateľný. Ďakujem.
Silvia Kumerová
✨Dakujem pani Evicke Toth za profesionalny a prijemny pristup pri diagnostike a vyborne vysvetlenie energetickych cviceni Donny Eden a TRE (Tension, stress and trauma releasing exercises) s ktorymi pracujem takmer kazdy den a mozem s radostou vnimat ako sa moj kazdonenny zivot kvalitativne meni. Dakujem Evi a tesim sa na dalsie stetnutie.
Jana Zajasenská