TRE® workshopy

Skupinové workshopy sú vhodné pre klientov, ktorým nevyhovuje dochádzať na pravidelné týždňové kurzy, prípadne individuálne hodiny. Workshopy pozostávajú z viacerých teoreticko/praktických stupňov a záleží len na vás ako hlbolo sa chcete do problematiky neurogénneho chvenia ponoriť. Súčasťou workshopu je aj jedna individuálna telefonická konzultácia, ktorú je optimálne využiť medzi dvoma stretnutiami.

Skupinové workshopy spĺňajú všetky podmienky na úspešné teoretické zvládnutie metódy TRE®. Praktické zvládnutie metódy záleží od účastníka a jeho ochote metódu praktizovať a samozrejme aj miery stresu, ktorý je u každého individuálny. Workshopy sú určené pre klientov bez závažnejších zdravotných komplikácií. Tieto kurzy sú totiž obsahovo zhustené, sú náročnejšie na sústredenie, pričom je obmedzené individuálne riešenie špecifických otázok, či zdravotných problémov. Aktuálne je počet účastníkov limitovaný na 4 osoby.

Workshopy sú rozdelené na viacero úrovní, len od Vás záleží, nakoľko sa chcete ponoriť do tajov neurogénneho chvenia. Vybrať si môžete niekoľko stupňové, všeobecne zamerané workshopy , alebo workshopy zamerané na špeciálny zdravotný problém. 

Intenzívne workshopy sú výrazne zamerané na správne praktické zvládnutie techniky aktivácie neurogénneho chvenia a následného aplikovania metódy do praxe. Workshop je z hľadiska zhusteného množstva preberaného obsahu náročnejší na udržanie koncentrácie.

Výhody skupinových workshopov

 • Vhodné pre klientov, ktorí sú časovo zaneprázdnení a vyhovuje im intenzívna výučba 

 • možnosť vytvoriť čisto ženské/mužské skupiny, alebo skupiny kolegov, kamarátov, známych 

 • kolektívna podporná energia

 • Počet limitovaný na 4 osoby – príjemná atmosféra v malej skupinke, možnosť rozobrať otázky účastníkov

 • cenovo prijateľná alternatíva

Upozornenie: Na skupinových workshopoch nie je možne z časových dôvodov rozoberať zdravotné problémy jednotlivcov a viesť hodiny špecificky podľa individuálnych potrieb jednotlivcov. Tento prístup je sa uplatňuje na individuálnych lekciách.

Workshop I st.

Workshop I. stupeň patrí k úvodným workshopom venujúcim sa problematike neurogénneho chvenia, je rozdelený na 2 časti o celkovej dĺžke 4 hodiny. Tento workshop je cielený na prácu s napätím a elimináciou príznakov chronického stresu. Je prvým krokom v zoznámení sa s blahodarnými účinkami neurogéneho chvenia. Účastníci ho vyhľadávajú pre potenciál v uvoľnení napätia z tela, znížení úzkostných prejavov, depresií, paník, ale aj zlepšenia sexuálneho života.

Prvá časť workshopu je skôr teoretická, kde sa preberajú informácie a skúsenosti o tom, ako súvisí stresová odpoveď s neurogénnym chvením, načrie sa do pôvodu a bezpečnosti neurogénneho chvenia, pričom účastníci na praktických príkladoch získajú orientáciu v možnostiach použitia neurogénneho chvenia v praxi. 

Druhá časť workshopu je čiste praktická, zahŕňa cielenú prácu s neurogénnym chvením, jeho aktiváciu pomocou série aktivačných cvičení. Domov odchádzate s praktickým návodom, ako používať neurogénne chvenie bezpečne a účinne, ako postupovať pri rôznych situáciách, prípadne čomu je vhodné sa vyhýbať. 

Aktuálne termíny

Intenzívny Workshop I st.

Termín:

 24. 9. 2022; čas: 9.00-13.00 (víkend)

Kde: Bratislava, HELTENS

Cena:

 50 eur

 

Účasť

 • Vek účastníkov kurzu je stanovený od 15 rokov vyššie, pričom pre mladistvých (15-18 r.) je potrebné priniesť písomný súhlas zákonných zástupcov. 

 • Je zakázané prísť na lekciu pod vplyvom omamných látok.

 • V prípade diagnostikovaného chronického ochorenia fyzického alebo psychického charakteru, alebo pravidelného užívania liekov nás prosím kontaktujte, účasť na skupinovom kurze je nutné prekonzultovať a zvážiť v závislosti od zdravotného stavu.

 • POZOR: Skupinového kurzu sa nemôžu zúčastniť tehotné a dojčiace ženy, ľudia s operáciou alebo zlomeninou v období posledných 2 mesiacov. 

Čo si priniesť so sebou

 • Na kurz je vhodné prísť v pohodlnom/športovom oblečení, v ktorom vie účastník vykonávať aj strečingové cvičenia. 

 • Pitný režim je zabezpečený

 • Karimatky a ostatné náčinie je zabezpečené

Workshop II st.

Workshop II. stupňa je určený pre absolventov úvodného základného workshopu I. stupňa. Od účastníkov sa očakáva, že už vedia na základnej úrovni pracovať s neurogénnym chvením, doma ho praktizujú a chcú sa posunúť hlbšie v teoretickej aj praktickej oblasti používania neurogénneho chvenia.

Celkovo je workshop je zameraný na pokročilé techniky práce s telom a praktizovaním neurogénneho chvenia, jedná sa hlavne o praktický workshop. 

Čo sa na workshope dozviete:

 • ako pracovať s neurogénnym chvením pri uvoľňovaní „starých zranení“, psychických a fyzických blokád

 • ako podporiť spriechodnenie tela 

 • problematika intervencii v práci s neurogénnym chvením

 • nástroje na podporu regulácie autonómneho nervového systému 

Aktuálne termíny:

Intenzívny Workshop II st.

Termín:

24. 09. 2022*

Kde: Bratislava, HELTENS

Cena:

platba vopred: 45 eur

(na mieste: 55 eur)

Workshop trvá 4 hodiny. V prípade záujmu sa prosím hláste mailom, alebo telefonicky.  

Tematicky zamerané TRE® workshopy

Z dôvodu veľkého záujmu sme sa rozhodli pre vás pripraviť TRE® workshopy so zameraním na špeciálnu problematiku. Neurogénne chvenie, s ktorým pracujeme pri TRE® metóde má obrovský potenciál pri zlepšení mnohých zdravotných problémov, pričom ak máme vyťažiť z tejto metódy maximum, je potrebné praktizovanie neurogénneho chvenia upraviť na potreby daného zdravotného problému. 

TRE® workshop – Lepší spánok

Metóda TRE® má obrovský potenciál v zlepšení spánku a vo výraznej eliminácii nespavosti. Každý zdravotný problém vyžaduje čiastočne iný prístup pri praktizovaní neurogénneho chvenia a preto vám prinášame workshop TRE® zameraný špeciálne na podporu zdravého spánku.

Na workshope sa okrem základnej práce s neurogénnym chvením dozviete aj ďalšie typy, ktoré vám môžu pomôcť v zlepšení spánku. Máme pre Vás pripravené rady, ktoré fungujú v prípade, že neviete zaspať, alebo sa napríklad prebúdzate v noci. Dotkneme sa aj problematiky plytkého spánku, prípadne nočných môr.  

Čo sa na workshope dozviete:

 • Ako súvisí stresová reakcia so spánkom

 • ako aktivovať neurogénne chvenie a používať ho tak, aby sa vám zlepšil spánok

 • ako pracovať s neurogénnym chvením pri rozdielnych problémoch so spánkom (plytký spánok, nočné mory, časté prebúdzanie, problém zaspať)

 • Typy na „TOP“ výživové doplnky, ktoré výrazne zlepšujú kvalitu spánku 

 • ako inak si ešte môžete pomôcť zlepšiť spánok ( overené typy z oblasti spánkovej hygieny, stravy…)

Intenzívny Workshop

ZLEPŠI SPÁNOK

Termín:

 14. 6. 2022; čas: 16.30-20.30 (cez týždeň)

Kde: Bratislava, HELTENS

Cena:

platba vopred: 45 eur

(na mieste: 55 eur)

Aktuálna obsadenosť kurzu
EŠTE MÁME 2 MIESTA 50%

Na všetky kurzy, workshopy, či individuálne lekcie sa treba prihlásiť telefonicky na čísle 0911443699, alebo emailom evatoth@heltens.sk